Kürtaj

KÜRTAJ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

KÜRTAJ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

Kürtaj , gebelik sonlandırma ya da vakumlu kürtaj gebelikte başvurulan cerrahi bir yöntemdir. Kürtaj  İstanbul da ki kliniğimizde vakumlu kürtaj yöntemiyle hem düşükle sonuçlanan hamilelikler hem de kanunun izin verdiği 10. Hamilelik haftasına kadar istenmeyen gebeliklerin terminasyonunda uygulanabilir. İstanbul Kürtaj fiyatları gebelik suresine göre farklılık gösterir . Çocuk aldırma  her kadın için çok üzücü bir durumdur. Çoğunlukla erken gebelik döneminde , düşükle sonuçlanan hamilelikte en çok kullanılan

yöntem ,cerrahi olarak gebeliğin rahim içinden terminasyonu olan  kürtajdır.Tıbbi tahliye ya da kürtaj olarak da isimlendirilen bu cerrahi metotlar, sebebi bilinmeyen düşüklerde, anne karnında fetusun öldüğü durumlarda, düşüğün kısmi olarak gerçekleşip kısmen dokuların rahim içinde kalmis olduğu durumlarda veya  anembryonik gebeliklerde (fetus yoktur) uygulandığı gibi  kürtaj yasasının izin verdiği 10. hafta sınırına kadar istenmeyen gebeliklerde de uygulanabilir.
Yani yasal kürtaj süresi 10.gebelik haftasıdır, 10. haftadan sonra ancak gebeliğin seyrinde ve bebeğin genel gelişiminde  anne ve bebeğin sağlığını riske atacak bir vaziyet geliştiğinde hastanede sağlık kurulu kararı ile gebelik sonlandırılabilmektedir.  Kürtaj yapan doktorlar İstanbul’da en çok aşağıda ki sorularla karşılaşır….

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Kürtaj Randevu Hattı!